Що означають прапор і герб нашої країни

      Український прапор являє собою стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього й жовтого кольорів, а ширина прапора співвідноситься з його довжиною як 2:3.
Що ж означають кольори на нашому прапорі? Традиційно вважають, що синій символізує чисте, мирне, безхмарне небо, а жовтий - хлібні лани, тобто мирну працю й добробут.
       Статус офіційного прапора країни було закріплено за синьо-жовтим поєднанням 18 вересня 1991 р. Президією Верховної Ради України. Відтоді цей прапор почали використовувати під час  різноманітних урочистостей, під ним приймають присягу військовослужбовці, його вивішують у всіх посольствах України та як один із прапорів  ООН. А 28 січня 1992 р. Верховна Рада України ухвалила постанову "Про затвердження державним прапором України Національного прапора".
       Щороку 23 серпня в Україні відзначають День державного прапора. Подібне свято існує в кожній країні світу, це день, коли громадяни особливо вшановують прапор як національний символ.
       Державний Герб України - це один із чотирьох офіційних символів нашої держави - разом із прапором, гімном і Конституцією. Він складається з Малого й Великого гербів.
      Наразі використовують лише Малий, який було затверджено 19 лютого 1992р. Велики герб України поки що існує тільки як законопроект.
       Центральною геральдичною фігурою обох гербів є тризуб Володимира І Святого - великого князя київського. Окрім того, згідно з Конституцією України, елементом Великого герба мусить бути й козак із мушкетом -  фігура з герба Війська Запорізького.
      За часів Київської Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах тієї доби.
       25 лютого 1918 р. в Коростені Українська Центральна Рада Ухвалила тризуб як герб Української Народної Республіки. 22 березня 1918 р. було законодавчо затверджено  ескізи великого та малого державних гербів УНР.
      З 22 січня 1919р. згідно із Законом про злуку тризуб використовували і як герб Західної області УНР. Залишався він і гербом Гетьманської держави П.Скоропадського, а також Директорії.

Немає коментарів:

Дописати коментар